Сьогодні, 3 квітня, у міській раді Кропивницького, попри запроваджений на території усієї країни карантин, провели земельні торги по п’яти ділянкам, один аукціон скасували. На місці були присутні окремі депутати міськради, а три з шести лотів аукціонів, за нашою інформацією, пов’язані з одним обранцем нинішньої каденції. До того ж, земельну ділянку під розміщення ринку на селищі Гірничому продають за оцінкою, проведеною ще в 2018-му році.
Довідково.
Земельні торги (аукціони) – це процедура, за якою фізична або юридична особа має можливість набути право власності чи користування земельною ділянкою. Переможцем земельного аукціону визначається учасник, який запропонував найвищу ціну за землю. Отримані кошти зараховуються у бюджет міста.
Карантин карантином, а земля за розкладом
Нещодавно Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області скасувало проведення земельних торгів щодо ділянок сільськогосподарського призначення, аргументувавши це встановленням карантину і забороною проведення масових заходів. Але в міській раді Кропивницького жодних рішень з приводу аукціонів на земельні ділянки комунальної власності міста ніхто не приймав, а відтак, торги все-таки вирішили провести. Тим паче, це цілком нормальна і законна процедура, яка забезпечує надходження коштів у бюджет. Втім, відкритою її у період карантинних заходів назвати складно.
Так, на аукціони було виставлено шість земельних ділянок. Всі – під комерційні потреби. Мова, зокрема, йде про землю, площею 70 квадратних метрів на вулиці Попова. Дане питання на сесії виносилося “з голосу”, викликало жваве обговорення й спочатку не було погоджене, але згодом депутати повернулися до його розгляду й переголосували. І це при тому, що там вже встановлено об’єкт торгівлі.
За інформацією, земельну ділянку фактично “застовпила” й узаконила під торгівлю фірма ПП “Кіровоград-буд-дизайн”, кінцевим бенефіціаром якої є депутат міської ради Андрій Кролевець.
Окремим лотом виноситься також розширена депутатами з 96-ти до 330-ти “квадратів” під комерцію земельна ділянка на вулиці Жадова (навпроти магазину АТБ):
Вирішується також питання по 30-ти “квадратам” на вулиці Преображенській, 160-ти квадратним метрам на вулиці Кропивницького, 235-ти “квадратам” на вулиці Василя Нікітіна та 197-ми квадратним метрам на вулиці Лінія-5.
Журналісту нашого видання не вдалося бути присутнім під час проведення земельних торгів (аукціонів) через Постанову Кабміну щодо заборони скупчення понад 10-ти осіб в одному приміщенні. У міськраді пояснили: представник преси – одинадцятий. Разом з тим, на земельні торги виноситься шість лотів (по два учасники на кожен).
Отже, “виходу немає…”
Процедура земельних аукціонів зацікавила також окремих депутатів міської ради. Так, неподалік кабінету проведення нам вдалося побачити голову фракції “Наш край”, секретаря земельної комісії Вадима Дригу та члена земельної комісії, представника ВО “Свобода” Сергія Капітонова.
Спроба викупити землю за заниженою вартістю у період карантину
Окрім вже відомих і дещо скандальних земельних питань, нашу увагу привернув аукціон щодо земельної ділянки на вулиці Лінія-5 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (для розміщення ринку).
Ідеться про ділянку, яка знаходиться за межами вже існуючого торгового ринку на селищі Гірничому (неподалік православної церкви).
Проте, ознайомившись із переліком поданих документів, ми виявили, що землю збираються продати за досить заниженою ціною, адже її ринкова вартість визначалася фірмою ТОВ “Тектоареал” ще в жовтні 2018-го року. За нею, один квадратний метр коштував 821 гривню.
Важливо: в самому документі вказано, що термін дії звіту сягає 12 місяців.
При цьому, на ціну не розповсюджується зростання нормативно-грошової оцінки землі, яке було впроваджено міськрадою у 2018-му році й набуло чинності з 1 січня 2019-го року. Як наслідок, окремі підприємці були змушені сплачувати за свої земельні ділянки подекуди в 5-7 разів більше попереднього.
Разом з тим, сьогодні, 3 квітня, у період карантину, цей аукціон був наявний у порядку денному.
Зважаючи на зміни й реалії сьогодення, її ціну можна вважати заниженою (оцінка прострочена), а відтак, бюджет міста Кропивницького, ймовірно, міг недоотримати певної суми напередодні фінансової кризи, яку прогнозують у всьому світі.
Відомо, що в останній момент аукціон по вказаному питанню зняли з розгляду.